Elementy projektu

Projekt wnętrz jest zawsze sprawą indywidualną i jest dopasowany do potrzeb danej osoby. Można jednak wyróżnić kilka elementów które projekt może zawierać. Przygotowałem krótką listę takich opcji abyście wiedzieli co można zyskać zamawiając projekt u mnie:

inwentaryzacja
Szczegółowy pomiar pomieszczeń do zaaranżowania. Inwentaryzacja może być pominięta, np. w przypadku projektu zdalnego, przez internet. Potrzebny jest wtedy projekt architektoniczny lub pomiar wykonany przez was.

koncepcja
Ogólny pomysł na aranżację wnętrza. Koncepcja jest wstępnym projektem, z propozycją rozkładu, opcjonalną przebudową ścianek, układem głównych mebli i sprzętów. W zależności od potrzeb i możliwości, przygotowuję przeważnie 2-3 koncepcję z czego wybieramy jedną do dalszej pracy.

aranżacja z wizualizacją
Dokładna aranżacja w wybranym stylu, szczegółowo przedstawiająca wygląd każdego wnętrza. Prezentowana za pomocą wizualizacji fotorealistycznych lub szkiców 3D. W jej zakres wchodzą już elementy wnętrz, takie jak: układ sufitów podwieszanych, projekt mebli na wymiar (kuchnie, szafy, wnęki, nietypowe zabudowy), propozycje dekoracji i wyposażenia, projekt schodów, antresol, kominków, projekt glazury i innych okładzin ściennych, umiejscowienie oświetlenia punktowego, listew LED, włączników, gniazd, wskazanie miejsc podłączeń hydraulicznych, gazowych i wentylacyjnych zgodnych z projektem kuchni lub łazienki.

zestawienie materiałów
Opcja dodatkowa. Ilościowe zliczenie materiałów: płytki, gres, farby, okładziny podłogowe, stolarka drzwiowa i okienna, schody, kominki, armatura i widoczne elementy instalacji wodnej, sprzęt AGD i RTV, meble wolnostojące, zabudowy meblowe z wyposażeniem, oświetlenie i widoczne elementy instalacji elektrycznej, dekoracje.

kosztorys
Opcja dodatkowa, może obejmować część wyposażenia lub wybrane pomieszczenia. Przedstawia kalkulację kosztów zaproponowanej aranżacji na podstawie zestawienia materiałów (meble, oświetlenie, glazura, armatura, dekoracje), kosztorys prac stolarskich (meble na wymiar, schody, poręcze, stolarka drzwiowa), kosztorys prac budowlanych i zakupu materiałów.

dokumentacja
Dokumentacja w formie książki drukowanej lub elektronicznej zawiera: ostateczne wizualizacje, zwymiarowane rzuty pomieszczeń z góry i na ściany gdy istotne dla projektu wnętrza, w razie potrzeby kilka rzutów dla pokazania różnych elementów (sufitów, podłogi, wyposażenia…), kosztorys – jeśli ta opcja została wybrana.

konsultacje przy zakupach
Pomoc przy zakupie materiałów na podłogi (deski, panele, wykładziny, gres, terakota), pomoc przy zakupie okładzin ściennych (farby, tynki dekoracyjne, tapety i fototapety, glazura, szkło, laminaty), pomoc przy zakupie gotowych mebli wolnostojących (stoły, krzesła, meble tapicerowane, szafki RTV, łóżka, meble łazienkowe), pomoc przy zakupie dekoracji, opcjonalnie doradzanie bezpośrednio przy zakupach w sklepie.

nadzór autorski
Czasowe sprawdzanie zgodności z projektem trwających prac wykończeniowych podczas budowy lub remontu. Jest to również opcja dodatkowa i wiadomo, nie dostępna przy projekcie zdalnym.

Na tą chwilę kompleksowy projekt wnętrz, zawierający wszystkie opcje jest możliwy w obszarze mojego działania, czyli woj. pomorskie i okolice. Większe miasta gdzie nie będzie problemu z dojazdem to m.in. Gdańsk, Gdynia, Sopot, Słupsk, Koszalin, Lębork.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *